Menu

Domy z bali

2017-03-23 - Budowa
Domy z bali

Wiele osób marzy o tym, by w przyszłości posiadać własny domek. Czasami jednak różne sytuacje życiowe sprawiają, że chcemy zrealizować to marzenie jak najszybciej. Nie da się jednak ukryć, że budowa domu w technologii tradycyjnej może zająć sporo czasu. Doskonałą alternatywą jest tutaj budowa domów drewnianych, które w niczym nie ustępują swoim powszechnie znanym, murowanym odpowiednikom. Co więcej, w niektórych aspektach nawet je przewyższają.

Domy z bala są bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Przy ich stawianiu wykorzystuje się znacznie mniej sztucznych tworzyw niż w przypadku tradycyjnego domu. Oczywiście, niektóre elementy, takie jak wełna mineralna czy styropian okazują się niezbędne, aby ściany domu mogły utrzymywać odpowiednią temperaturę. Warto zwrócić uwagę na to, że odpowiednio ocieplone domy drewniane pozwalają na duże oszczędności związane z ogrzewaniem w okresie zimowym. Dodatkowo, latem domy drewniane pozwalają zachować we wnętrzu przyjemną temperaturę, znacznie niższą niż na zewnątrz. W upalne dni mieszkańcy bez wątpienia docenią ten atut, mogąc odpocząć w chłodnym wnętrzu. Można pokusić się o klimatyzator mobilny, ale pełna instalacja stacjonarna najczęściej nie jest potrzebna. Warto dodatkowo zadbać o dobre okna i drzwi Dębica. Odpowiednie parametry przenikania ciepła i hałasu pomogą nam utrzymać odpowiedni komfort.

Nie należy więc bać się budowania domów drewnianych, ale korzystać z tej możliwości szczególnie w sytuacji, gdy bardzo zależy nam na czasie. Domy z bali stawiane są nawet w ciągu trzech miesięcy. O wymurowaniu tradycyjnego domu w tak krótkim terminie można co najwyżej pomarzyć. Jednocześnie, wbrew powszechnemu przekonaniu należy pamiętać, że trwałość domów obydwóch rodzajów jest niemal taka sama. Do tego bez problemu można je łączyć z elementami metalowymi takimi jak ozdoby kute. Żywotność domów drewnianych w pełni wystarcza, aby służyły kolejno nawet trzem czy czterem pokoleniom mieszkańców. Potwierdzić to może także fotografia nieruchomości Gdynia. Znajdziemy bowiem bez problemu zdjęcia domów budowanych kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat temu.