Menu

Groty do ogrodzeń drewnianych czyli metal i drewno

2020-12-30 - Domy drewniane, Elementy metalowe
Groty do ogrodzeń drewnianych czyli metal i drewno

Groty do ogrodzeń nie tylko metalowych

Dobrej jakości groty do ogrodzeń to uniwersalne wyroby. Przede wszystkim, dlatego, że pełnią dwie funkcje jednocześnie. Ponadto można dopasować je do płotów różnego typu. I nie chodzi tu tylko o nowoczesne lub klasyczne odmiany metalowe. Groty mogą wzbogacić także płot z drewna. Trzeba tylko wiedzieć jak łączy się dwa różne materiały. To zagadnienie rozwijamy w dalszej części tego artykułu.

Ważne elementy kute

Dlaczego warto inwestować w groty do ogrodzeń? Odpowiedź na to pytanie składa się z dwóch części. W pierwszej należy wspomnieć o ich walorach estetycznych. Groty, podobnie jak rozety kute, odznaczają się pięknym wyglądem. Oczywiście pod warunkiem, że są dobrze wykonane. Interesujące nas elementy świetnie ozdabiają płoty. Zarówno te o klasycznym wyglądzie jak i nowoczesne propozycje. Groty można dopasować do praktycznie każdej aranżacji.
Czas na drugą część odpowiedzi na pytanie postawione powyżej. Takie elementy ogrodzenia jak zasuwa do bramy lub zawiasy do furtki zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców domu. Są bardzo trudne do sforsowania. Identyczne zadanie wykonują groty kute. Mają ostre zakończenia i montuje się je na szczycie przęsła ogrodzeniowego lub bramy. W ten sposób obie konstrukcje zostają zabezpieczone przed próbami pokonania ich górą. Czy takie rozwiązanie można zastosować w płotach drewnianych?

Groty do ogrodzeń drewnianych

Jak już wiadomo, groty kute łączą funkcje ozdobne i ochronne. Te elementy przeważnie występują w metalowych ogrodzeniach. Trzeba jednak wiedzieć, że da się je zamontować w odmianach z drewna. Jednak należy stosować się do pewnej zasady. Nie można zwyczajnie umieścić grotów na szczycie desek czy paneli tworzących płot. Bowiem tu potrzebne jest inne podejście. Sprawiające, że w drewnianym płocie będzie można dodatkowo zamontować kute klamki do furtek i bram, a także zawias toczony. Warto podejrzeć jak mają to rozwiązane inni. Świetnie nadaje się do tego fotografia nieruchomości Gdańsk lub fotografia nieruchomości Trójmiasto.
By móc połączyć dwa różne materiały szkielet bramy, furtki i przęseł musi być metalowy. Natomiast wypełnienie tworzy się z wybranego gatunku drewna. Rama może być utrzymana w nowoczesnym lub klasycznym stylu. Drewno zawsze uda się dopasować. Kierując się tymi zasadami dwumateriałowe ogrodzenie z łatwością zostanie wzbogacone o kute groty. Dlatego, że zostaną zamocowane na metalowym podłożu. Do tego dojdą zamki do furtek i bram z tego samego surowca.